Runboard.com
Слава Україні!

Redsun9

... got a Babylon feeling.

Jun 1, 2010 at 10:57am

Follow Redsun9 on Twitter

Last blog entries

AC Milan Türkiye Forum V.2 Hayata Geçmiştir!

December 26, 2007 at 10:06pm

Merhabalar Milanistalar,

Uzun süredir tasarladığımız köklü ve sancısız bir taşınma operasyonunu 2 gün gibi kısa bir süre içerisinde %60-70 oranında mümkün kılabildik.

Dile kolay 1.5 yıl ve 150 civarı üye ile yolumuza devam etmekteydik.Artan ihtiyaçlarımız en önemlisi çağımızın altın değeri "zaman" faktörünün akılcı kullanılmasının gerekliliğinden ötürü, sistem değişikliğine gitmek durumunda kaldık.

Mayıs 2006'nın o şampiyonluğu son hafta kaçırdığımız günlerinden 2007 Aralık'ına kadar nice zaferleri ve üzüntüleri hep birlikte bu sayfalardan paylaştık.AC Milan'a olan tutkumuzu katkılarımızla ortaya koymaya çalıştık.Önemli gözüken kimi başarılara da hep birlikte imza attık.

Şimdi aynı tutkuyu yepyeni bir altyapıya taşıyoruz.İçerik olarak tamamen aynı olacak yeni AC Milan Türkiye Forum V.2, teknik olarak da çok büyük yenilikler ve kolaylıkları bizlere sağlayacak.

Üyelerimize henüz haber vermeden şimdiden 30'un üzerinde arkadaşımız hemen yeni forumumuzda yerlerini aldılar.

Sizde bu büyük serüvenin 2.bölümünün başlangıcına geç kalmadan katılın diyoruz.

2008 AC Milan'ımıza ve AC Milan Türkiye ailesine güzellikler getirsin diyoruz.

Yeni köşe yazılarımız ile yeni forum sistemimizde olacağız.

Bu sistemdeki son yazımızı da artık noktalama vakti geldi.

Herkese esenlikler ve yaşamınızda taze başlangıçlar,devrimci dönüşümler dilerim.

Comments loading...

December 16, 2007 at 5:52pm


Tarihi bir dönemin eşiğindeyiz.Ya tarih tekerrürden ibaret değildir diyeceğiz ve bu kupayı alacağız ve yükselişimiz Pato gibi bir yeteneğin ve olası iyi transferlerle yapılacak takviyelerin doğrultusunda devam edecek, ya da 93-94 ve 2003'te bu kupayı kaybettikten sonra yaşadığımız çalkantılı ve 2 yıllık olası bir duraklama dönemine gireceğiz.(...)

Geçtiğimiz yazımızı bu şekilde bitirmiştim değerli Milanistalar hatırlayacağınız üzere.

Dananın kuyruğunu kopartıp şeytanın bacağını öyle bir kırdık ki,gökler gümbürdedi,sinekler uçuştu,yıldızlar kaydı ve kıyamet gibi bir tablo düştü futbol tarihinin üzerine:

-18 Uluslararası Kupa ile AC Milan tarihi bir rekoru ele geçirdi.
-4.Kıtalararası Kupa ile başka bir rekor ele geçirildi.


Kolay değil.Bu günlere hiç kolay gelinmedi.Vurula kırıla gelindi.AC Milan Türkiye'nin hayata geçtiği 2006 yaz başlarında nasıl bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu bir hatırlayalım.

-Bir sene önce CL finalinde İstanbul hayaletlerine yenik düşmüş,
-Serie A'da ismi Calciopoli'ye karıştığı için 8 puanımız silinmiş,
-O sene Markus Merk efendinin vermediği golümüz ile yarıfinalde Barcelona'ya elenmiş,

kısacası başarısızlığımızdan birilerinin sevinçten göbek attığı,"oh işte milan efsanesi de bitti" diye boyundan büyük açıklamalar yaptığı bir dönemde, "inadına AC Milan" diyerek AC Milan Türkiye'yi hayata geçirmiştik.Üstüste gelen tatsız sonuçlar ile birileri gemiyi başından terk etmişlerdi.Bunlar ödül avcılarıydı.Milan'da onları cezbedecek Ronaldinho gibi bir medya maymunu yoktu çünkü,Beckham-Gerard-Messi-Cris.Ronaldo-Drogba gibi yeterince medyatik isimlerde yoktu.Aksine yıllardır aynı iskeleti koruyan bir takım vardı.Sıkıcıydı onlar için bu.Kaka'nın yükselen grafiğine bile burun kıvırılır "Anca Ronaldinho'dan sonra ikinci olabilir" gibi bir eda ile yaklaşılıyordu.Pippo Inzaghi ise zaten artık futbolu bırakması gereken bitmiş biriydi.Dida berbat kaleci,Gattuso teknik yoksunu,Gilardino adam bile olmayan,Seedorf tembel,Ambrossini zaten yaşlıydı birileri için.Armudun sapı üzümün çöpüydü.Serie A'daki adaptasyon sorunlarımız,alınan başarısız sonuçlar "Milan dışı" rakip takım taraftarlarının ekmeğine yağ sürmekteydi.Büyük keyif alıyorlardı işler kötü gidince Milan'da.Yapıcı eleştiriler getiren kişileri ayrı tutuyorum elbette hepimiz eleştiriyoruz ve eleştirmeliyiz de hataları.Ancak yapıcı olmayan,çapsız,sığı,medyatik ağızla yapılan eleştiriler sadece bize zarar vermekteydi.

İşte bu zorlu günlerden geçtik.Liverpool'dan rövanşı aldık,yetmedi Avrupa'nın son 2 yılının en formda takımı Sevilla'yı Monaco'da yendik ve 5.Süper Kupamızı aldık.Pallone D'Oro Kaka'ya verildi,Inzaghi Gerd Müller'den özür dileyerek gol rekorunda sazı eline aldı.

Sonrasında tüm gözler Yokohama'ya çevrildi.Ve işte Boca Juniors finalimiz,müthiş bir mücadele ve 4-2'lik zaferimiz!

4.Kıtalararası Kupamız sene sonu faal futbol yaşantısını bırakacak il Capitano'muzun ellerinde yükseliyordu.

Göğe yükselen yalnızca 4.Kıtalararası Kupamız değil, 2008 için, Pato ile yaşayacağımız yeni maceralar için umutların göğe yükseltilmesiydi.

İyi ki varsın Milan, teşekkürler çocuklar!

Comments loading...

"Tarihi Bir Dönemin Eşiğinde"

December 8, 2007 at 11:27am

Merhabalar AC Milan Türkiye ailesi,

Gün geçmiyor ki önemli başarılara imza atmayalım.Önce sezon başında Berlusconi Kupamıza sevinmiştik,Pato'nun büyük mücadelelerle alınması ve hemen ardından gelen 5.Süper Kupa zaferimizle seneye iyi bir giriş yapmıştık.

Artık alışıla geldiği gibi son dönemlerdeki Calcio Serie A tutukluğumuz, belkide motivasyonsuzluğumuz ya da yetersizliğimiz kendini baskın bir şekilde göstermiş bu da tüm moralleri bozmuştu.Ancak öylesine büyük bir camiayız ki, AC Milan'ı sadece İtalya Ligine hapsetmek mümkün değil.Hem organizasyon bazında hem de bireysel başarılar anlamında aslında çok verimli bir dönemi yaşamaktayız.

Gerd Müller'in 62 gollük rekorunu ilk yakalayıp egale eden kişinin bir AC Milan forveti olması, 2007 Pallone D'Oro ödülünü yine bir AC Milan'lı oyuncunun alması şu dönemde yaşadığımız büyük bireysel ama dolayısıyla camiamızın başarıları.

Şampiyonlar Liginde grubumuzu lider tamamlamamız ve "bu senede ben varım" mesajını vermemiz yine çok sevindirici.

Asıl önemli olan hadise şu içinde bulunduğumuz günlerde coşkusunu yaşadığımız Fifa Club World Cup Japonya 2007 maceramızın başlamış olması.13 ve 16'sında dananın kuyruğu kopacak.Ve belki de son 3 finalimizde yapamadığımızı yapıp şeytanın bacağını kıracağız ve "Dünya Şampiyonu" ünvanı ile 2007'yi noktalandıracağız.Bu muazzam bir başarı olacaktır.Aynı sene içinde hem Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu hem UEFA Süper Kupası hem de Kıtalararası Kupa kazandığımız dönemler yakın tarihimizde 1989-1990 yani "önlenemez makine" yıllarında bulunmaktaydı.Sonrasında yaşı eren üyelerimizin hatırlayacağı gibi 93'te ve 94'te Kıtalararası Kupa finallerimizde hayalkırıklığı yaşamıştık.2003'te ise Boca Juniors finalimizin acısını kaçan penaltıları hala unutabilmiş değiliz.

Tarihi bir dönemin eşiğindeyiz.Ya tarih tekerrürden ibaret değildir diyeceğiz ve bu kupayı alacağı ve yükselişimiz Pato gibi bir yeteneğin ve olası iyi transferlerle yapılacak takviyelerin doğrultusunda devam edecek, ya da 93-94 ve 2003'te bu kupayı kaybettikten sonra yaşadığımız çalkantılı ve 2 yıllık olası bir duraklama dönemine gireceğiz.

Her yönüyle tarihi bir dönemden geçerken takımımıza en içten başarı ve desteğimizi sunuyoruz!

Forza AC Milan!

Herkese iyi haftalar dilerim.

Comments loading...

"İstatistikler Yalan Söylemez!"

November 15, 2007 at 1:12am

(...)Her forum aynı zamanda sanal bir örgüttür.Örgüt içi ilişkiler bulunmaktadır.Belli bir hiyerarşisi,kuralları,normları,etik değerleri,yaklaşım tarzları,ritüelleri vb. bulunmaktadır.Dingonun ahırı gibi olan forumların dahi belirli normları bulunmaktadır.Sanal bir örgüt olduğundan, aynı zamanda yatay ve dikey insan ilişkileri, ilgi ve paylaşım alanlarında farklılıklar, uzmanlaşma vb. gibi örgüt içi ilişkiler de gündeme gelmektedir forumlarda.Her bir üye içinde bulunduğu,yaşadığı ortam ve günlük hayat kültürlerinden esintiler taşır forumlara.Bu esintiler hali hazırdaki atmosfere ya canlılık verir ya da kirletici bir etkide bulunur.Bu tamamen görece ve yapı özeline ilişkin bir meseledir.*

Yaklaşık 8 günlük bir aradan sonra yeniden merhaba değerli Milanistlar;

Bu haftaki yazımıza yine bu köşede 2 hafta kadar önce yayınladığım yazımdan bir alıntı ile girmek istedim.Sanırsam her sanal veya reel örgüte,insanilişkilerinin içinde olduğu ve ortak amaçlar doğrultusunda toplanmış insanların bulunduğu her somut konuma oturabilecek bir açıklama.İronik bir durum, ama sanki yaklaşan bir bulut kümesine karşın ıslanmamak için açıktaki eşyalarını toplayan bir çiftçi gibi hissettim kendimi ister istemez.

AC Milan Türkiye nerdeyse haftada 1-2 yeni üye potansiyeli,her gün ortalama 140-160 ziyaretçi oranı,en güncel,çeşitli,kaliteli başlık ve bölümleri
ile kesinlikle alanında ve benzer uluslararası ölçeklerdeki modelleri ile içerik-düzey-nitelik-birikim açısından boy ölçüşebilecek bir düzeye henüz kurulmasının 1.senesinde gelmiştir.Bu konuda aksini iddia edecek kişinin ya AC Milan bilgisi 0 düzeyindedir yani kör bir cahildir, ya da kalbi fesatlıkla dolmuş art niyetli biridir.

Foreverkaka arkadaşın 5 Eylül 2007 tarihli mesajında belirttiği gibi:

"Benim tanidiklarimin cogu yabanci ve sorun sitemizin türkce olmasi,inanin ingilizce forumlarda bizim forumdaki yorumlar yapilmiyor,sitemiz cok kaliteli." bknz:Foreverkaka: Sitemiz Çok Kaliteli

Gören bütün gözler bu gerçeği işaret etmektedirler.Eksiklerimiz yok mu peki? Elbette var,hem de çok var...Ama bu eksikleri giderecek birikim,dayanışma ve irade var mı? Asıl soru bence budur.Ve samimiyetle bunun cevabını yine "evet var!" şeklinde verebiliyorum.Hep birlikte dere tepe düz giderek katkılarımızla büyüttüğümüz AC Milan Türkiye ailesi önümüzdeki yıllarda büyük etkinlik ve girişimlerle alanında ses getirecektir.Planlar önümüzdeki 5 senelik süreye ilişkin şimdiden yapılmış durumdadır.Ancak herşeyin bir zamanı vardır.Yumurtayı zamansız ateşten çekerseniz çiğ yemek zorunda kalırsınız.İnanmayanlar için bu yazımız bir belge olsun.İsteyen masaüstüne kopyalayabilir.

Tüm bu gelişmeler olup biterken birileri doğaları gereği taşın altına elini koymayacaklar.Kaf dağından dünya gerçeklerine bakmaya devam edecekler.Etsinler...tek isteğimiz lütfen bir Milanista gibi davranın ve renkdaşlarınıza saygı duyun,kin ve komplekslerinizi başka yerlerde kusun.Tabi kırmızı-siyah renkler birşeyler ifade ediyorsa sizler için.

Şu an okul-öss-vb. gibi faktörlerden ötürü aktif olamayan üyelerimizin ilerleyen dönemlerde aramıza katılması ile herşey çok daha iyi olacaktır diye düşünüyoruz.Hali hazırdaki başından beri bir rüyayı gerçek kılmamızda bize "ben de varım, bu benim de rüyam çünkü!" diyen-diyebilen tüm arkadaşlarımıza,yoldaşlarımıza bir kez daha teşekkürü bir borç bilirim.İyi ki varsınız dostlar!

Yalan,çarpıtma,iftira neyseki insan oğluna mahsus.Makinelerin henüz bu özellikleri bulunmamakta.Bu haftanın istatistikleri ile bu yazımızı da noktalayalım.

Hepinize iyi haftalar dilerim, kırmızı-siyah kalın!

Image

____________________________________________________________________
*26 Ekim 2007 tarihli "Forum Kültürü Üzerine Çeşitli Düşünceler" başlıklı yazımdan alıntıdır.

Comments loading...

"Nils Liedholmlar Ölmez!"

November 8, 2007 at 2:58pm

Image

Ne kadar acımasız bir dönemde yaşıyoruz bilmem farkediyor muyuz dostlar?

Pek çok şey hızlı bir şekilde değişiyor,evriliyor,yokoluyor...Ama giden güzel değerlerin yeri ne kadar doluyor, dolabiliyor ya da dolduruluyor? Buna net cevap verebilmek hayli güç şu günlerde.

Hep iyiler mi ölür? diye sorası geliyor insanın."Kötüye birşey olmaz!" derler halk arasında bilirsiniz.Bu anonim deyişlere yaşamın zikzakları acımasız katkılar yapmaya devam ediyor.

Haberi gecenin ilerleyen saatleri öğrenmiştim resmi sitemizden.Ekranın başında o an dona kaldım.Derin bir iç sıkıntısı kapladı içimi.Bir iki tur attığımı biliyorum balkona çıkıp.Bir şekilde haberi Türk Milan fanlarına duyurmamız gerekiyordu ve belkide bu senenin en zor dosya ve çevirilerinden birini yaptım.Sonra üzüntüden diğer haber kaynaklarını taradım tv.yi açtım ve spor haberlerine baktım.Ne yazık ki başka konularla meşgullerdi.Umurlarında bile değildi.Doğru alt tarafı eski bir İsveçli futbolcu ölüp gitmişti.İzleyen hatırlayan zaten bir elin parmaklarını geçmezdi.Popüler değildi günümüz kriterleri için.O zaman sallayın gitsin...

Bırakalım popüler medya kendi imalatı oyuncaklarla kendini ve insanları aptal yerine koymaya devam etsin canı sıkılıncada sakız gibi fırlatıp atsın.O kirli ellerini koymasın bizim değerlerimizin üzerine.Biz bize yeteriz.

Forum sayfalarındaki önceki yazılarımdan birinde vurguladığım gibi tüm bir AC Milan tarihinden Gre-No-Li Trio'yu ve Hollandalı Triomuzu çekerseniz ortada güdük,derme çatma,eksik bir yamalı bohça tarih kalır.Bu iki dönem Rossoneri kültür ve tarihinin adeta betonlarıdır,demirleridir,harçlarıdır.Temelsiz inşaat olur mu?Olanların depremlerde ne hallere düştüğünü yaşadık hepimiz 1999 yazında.Şu an popüler medya ve tüketim saldırılarının amacı çürük binalar yaratmaktır.Yeni kuşakları köksüz,bilinçsiz,değersiz bırakmaktır.Tarihini bilmeyen geleceğine sahip çıkamaz!Bu da bizim bakışaçımız!

Paolo Maldinileri-Franco Baresileri-Carlo Ancelottileri yetiştirmiş,10.şampiyonluğumuzu kazandırmış,3 dönem kulübün başına geçmiş,efendiliği,centilmenliği,esprili yapısı,spor ahlak ve disiplini örnek alınabilecek bu güzel insanın anısını saygıyla selamlıyoruz.

Bizler burada oldukça bayrağını dalgalandıracağız Liddas!

Gunnar Gren ve Gunnar Nordahl'a en içten selamlarımızı ilet!

Toprağın bololsun "Barone"

Comments loading...

 

Miscellaneous info

User since

May 23, 2006 at 6:51am

Location

ACM-TR

Interests

Singing/Songwriting, Hercule Poirot, Coffee, Jim Beam, Donuts, Writing, AC Milan

Occupation

Education Specialist

Personal bio

www.acmilanturkiye.com Türk AC Milan Fanlarının Buluşma Noktası AC Milan Türkiye, uluslararası bir rüzgarın Türkiye'deki temsilcisidir.Dünyanın en büyük futbol takımına ve kırmızı-siyah renklere olan tutkunun Türkiye'deki ismidir.Amacı Türk AC Milan fanlarını başta net temeli olmak üzere buluşturmak ve ülkemizdeki AC Milan gündemini çok yönlü,bilimsel ve titizlikle belirlemektir.

 

Last posts

Private
 

Friends

Friend list loading...
 

Live feed


Filter: Redsun9 + friends Just Redsun9

Live feed loading...

 

Pictures

 

Go back

You are not logged in (login)